Logo Pro Meritum Napis Pro Meritum

 

Bycie jakim?..

Zapewne każdy z was słyszał kiedyś o tzw, „byciu Eko” ale co to znaczy? I przede wszystkim po co to robić? Jako twórcy projektu na platformie "Zwolnieni z teorii" "Żyjmy Długo i Zielono" postaramy się wam to bardziej przybliżyć. Tak naprawdę „żyć Eko” to nic innego jak żyjąc w jak największej zgodzie z naszą planetą. Czyli takie najmniejsze rzeczy jak wybieranie produktów pro ekologicznych (papierowe torby, plastik z recyklingu itd.) czy segregowanie odpadów. Przez spożywaniem naturalnie i ekologicznie wytworzonej żywności kończąc na aktywnym działaniu dla dobra naszej planety przez, sadzenie roślin (do czego cały czas namawiamy), składanie lub głosowanie na lokalne projekty pro ekologiczne sprzeciwiające się wycince drzew lub promujące ich sadzenie.

 No to jak już sobie powiedzieliśmy co to znaczy „żyć Eko” to może zastanówmy się po co? Otóż odpowiedź jest prosta. Bo dotyczy to każdego z nas, każdy z nas nie raz pewnie narzekał na wielkie upały, niezbyt smaczne jedzenie czy nieprzyjemny zapach powietrza.

 Aby uniknąć wymienionych problemów właśnie należy „żyć Eko” to właśnie zasadzone drzewa rzucają cień chroniący betonowe miasta przed zbyt wielką temperaturą, to właśnie wybieranie naturalnej żywności wpływa na jej smak i to właśnie świadomość co do plastiku sprawia że jako społeczeństwo wywieramy nacisk na firmy które go produkują i zmuszamy do ograniczenia zanieczyszczeń wyczuwalnych wyraźnie w wdychanym przez nas powietrzu.

 Dajcie znać co sądzicie o „życiu Eko”. Czy was do tego przekonaliśmy? Co zmienicie w swoim zachowaniu? Czy może was chociaż zainteresowaliśmy ekologią i dbaniem o globalny ogród? Tak czy inaczej zachęcamy do wspólnej i kulturalnej dyskusji!

Żyjmy Długo i Zielono

1,5% dla OPP

Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „PRO MERITUM”

KRS 0000380964 

Statystyki odwiedzin

Użytkowników:
4
Artykułów:
319
Odsłon artykułów:
147439

Partner PRO MERITUM

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Meritum"

ZSTiO MERITUM