Dzień Bez śmiecenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Młodzi EKOlodzy   
wtorek, 11 maja 2021 15:29

Dzień symboliczny, bo dbać o środowisko oczywiście należy każdego dnia. Warto również wprowadzać eko-nawyki i wiedzę na temat ekologii wokół nas. A nie jest to trudne. Wystarczy prawidłowo segregować odpady. Uświadomić sobie, że każdy z nas odgrywa ogromną rolę w ochronie środowiska, wprowadzając nawet najmniejsze ekologiczne nawyki, a z przedmiotom, które są niepotrzebne można nadać nowe życie, bo Odpady to nie śmieci - to surowce #WidzęWięcej.
Dzień bez Śmiecenia – to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r.. Ideą dnia jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska.
Zapraszamy na stronę FB Młodych EKOlogów, jednego z projektów społecznych realizowanych w Meritum. Tam znajdziecie sporą porcję wiedzy na tematy związane z ekologią. https://www.facebook.com/M%C5%82odzi-EKOlodzy-103602658555363

 
Powiedz Stop nudzie razem z Pomysłowymi dziewczynami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pomysłowe Dziewczyny   
niedziela, 09 maja 2021 15:26

Pandemia utrudnia normalne funkcjonowanie, wielu rzeczy robić nie można i czasem nie wiadomo, czym się zająć... I tu z pomocą przychodzą Pomysłowe dziewczyny.
Zapraszamy na FB projektu, na którym w najbliższym tygodniu czeka na Was wiele niespodzianek i porad. https://www.facebook.com/Pomys%C5%82owe-Dziewczyny-105499574804716

 
Warsztaty z Afryka tu pomagam PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Franczyk   
poniedziałek, 03 maja 2021 15:33

Zespół projektu społecznego Afryka tu pomagamy intensywnie działa w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Ostatnio dla uczniów czterech klas naszej szkoły (1LO, 1aT, 1bT, 2LO) zostały przeprowadzone warsztaty, których celem było uświadomienie największych problemów dotyczących Afryki. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresie tematów takich jak: codzienne życie jej mieszkańców, organizacji UNICEF czy adopcji dziecka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»