Historia pro meritum

Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „PRO MERITUM” powstało z woli 30 nauczycieli zapaleńców, uczących na co dzień w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „MERITUM” w Siemianowicach Śląskich. W dniu 23 marca br. zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000380964. Obecnie Stowarzyszenie liczy 35 członków, którymi obok nauczycieli są także absolwenci szkoły oraz inne osoby emocjonalnie z tą szkołą związane. Stowarzyszenie działa na podstawie Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989r. Prawo o stowarzyszeniach oraz swojego Statutu. Głównym celem Stowarzyszenia jest wzbogacenie oferty edukacyjnej adresowanej do szerokiego grona odbiorców oraz doskonalenie i kształtowanie nowej jakości społeczności lokalnej. Wspomniane cele Stowarzyszenie będzie realizowało poprzez promocję, wspieranie oraz organizowanie działań między innymi w zakresie: edukacji, kultury, wypoczynku i turystyki dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, wolontariatu i działalności charytatywnej, przedsiębiorczości i promocji zatrudnienia, pomocy na rzecz ludzi w trudnej sytuacji życiowej i zagrożonych wykluczeniem społecznym, ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
Postawione przed sobą cele, Stowarzyszenie realizuje w oparciu o bezpłatną pracę swoich członków oraz uczniów i absolwentów zrzeszonych w działającym na terenie szkoły Klubie Młodego Wolontariusza „MERIT”. Przykładem takiej bardzo wymiernej pracy może być remont pozyskanej na cele statutowe siedziby, prowadzony przez członków Stowarzyszenia, ich własnymi siłami i za ich prywatne fundusze.
Równolegle do wspomnianych działań, tworzone są merytoryczne podwaliny powołanej do życia uchwałą Walnego Zebrania Członków AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH. Zajęcia dla słuchaczy Akademii odbywać się będą na trzech samodzielnych wydziałach noszących nazwy takie jak: Akademia Mądrego Malucha (oferta skierowana do trzy i czterolatków), Akademia Świadomego Rodzica (zajęcia przeznaczone dla młodych ojców i matek) oraz Akademia Aktywnego Seniora (której celem jest dostarczenie ciekawych zajęć najstarszym mieszkańcom naszego miasta). Oprócz wykładów i warsztatów realizowanych w każdej grupie wiekowej, nasi słuchacze będą mogli skorzystać z przygotowanych dla nich dodatkowych zajęć takich jak kurs obsługi komputera, lektorat języka angielskiego i niemieckiego oraz zajęcia ruchowe prowadzone przez fizjoterapeutę. Dla chętnych planujemy również zorganizowanie grup dyskusyjnych w klubie filmowym lub klubie ciekawej książki. Oferta przewiduje także przygotowanie dla naszych słuchaczy krótkich wypadów turystyczno-krajoznawczych.
W swojej dotychczasowej działalności Stowarzyszenie nie korzystało z żadnych dotacji, subwencji ani grantów a opierało ją jedynie o środki pochodzące ze składek członkowskich oraz darowizn rzeczowych.

 

Kalendarz

<<  Czerwca 2017  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
oddaj.gif

Darczyńcy

  • pro meritum
  • pro meritum
  • pro meritum
  • pro meritum
  • pro meritum