Przedszkolaki na Balu Karnawałowym!

Bal

Trwający obecnie karnawał, to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Z myślą o swoich najmłodszych studentach Stowarzyszenie PRO MERITUM działające przy ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskich zorganizowało wspaniały BAL KARNAWAŁOWY.

Więcej…

 

KOPERTY RATUNKOWE dla seniorów.

Koperta

Wykorzystując swój wolny czas oraz to, że seniorów najliczniej można spotkać na porannej Mszy, członkowie Stowarzyszenia "PRO MERITUM" już bladym świtem rozpoczęli swoją nową akcję. Realizując jeden z celów zapisanych w swoim statucie oraz idąc za przykładem Wejherowa, "PRO MERITUM" przygotowało działania pod nazwą "KOPERTA RATUNKOWA". Idea posiadania koperty ratunkowej przez osoby starsze, niejednokrotnie zamieszkujące samotnie, polega na tym, że znajdująca się w kopercie karta informacyjna ma ułatwić służbom ratunkowym szybkie dotarcie do najistotniejszych informacji związanych ze stanem zdrowia posiadacza koperty oraz ewentualnie wskazać osoby, które w sytuacji zagrożenia życia należałoby powiadomić.

Więcej…

 

Świąteczne Paczki z "PRO MERITUM" rozdane

Od Wigilii dzieli nas już tylko parę dni. Wciąż jednak nie wszyscy mogą powiedzieć, że na ich stole wigilijnym będzie 12 potraw. Dlatego też, Stowarzyszenie "PRO MERITUM" postanowiło przygotować ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ dla kilku rodzin uczniów ZSTiO „MERITUM”.  Rodziny odbierające przeznaczone dla nich paczki, w formie przypominającej jako żywo worek Świętego Mikołaja, nie kryły radości na ich widok. Jedna z pań odbierając paczkę przekazała dla ofiarodawców kartkę z życzeniami i własnoręcznie upieczone pierniki. Ten wzruszający gest umocnił nas w przekonaniu, że nasza inicjatywa miała nie tylko wartość wyrażoną w złotówkach ale również duży ładunek emocjonalny. Z jednej strony połączyła ona ludzi, którzy z sentymentu dla swojej byłej szkoły pomogli zrealizować tę spontaniczną akcję a z drugiej, rodzinom jej obecnych uczniów, sprawiła ogromną radość. Wszyscy obdarowani zgodnie stwierdzili, że nie spodziewali się iż paczki będą aż tak "bogate".

Więcej…

 

Kalendarz

<<  Grudnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
oddaj.gif

Darczyńcy

  • pro meritum
  • pro meritum
  • pro meritum
  • pro meritum
  • pro meritum